Na trhu je první „androiďácký“ platební terminál

Na trhu se objevil první platební terminál běžící na operačním systému Android. Nese název Valina a podporuje vedle klasických transakcí platební kartou (ať už s použitím pinu nebo bez) i NFC platby vaším mobilním telefonem.

V nabídce ho má například i finská společnost zabývající se dodávkou platebních terminálů s příhodným názvem Poplatek. Za Valinou stojí francouzská společnost Worldline, která má za sebou více než 45letou historii a která se zaměřuje na odvětví bankovnictví, maloobchodu, digitálních služeb a dopravy.

Valina se vyznačuje drobnými rozměry, odolností proti vodě i prachu, snadnou instalací, ale hlavně tím, že jde opravdu o první případ, kdy byl operační systém Android využit u platebního terminálu. Na tento platební terminál narazíte například v Londýně jako zákazník luxusní značky Tiffany & Co, když si budete kupovat parfém. Tento obchod nabízí podle Worldline „inovativní maloobchodní zážitek doplněný současnými a jedinečnými prvky designu, které podporují kreativní interakci a hraní“.

Kdo by to byl řekl, že platební terminál se zeleným mimozemšťanem může oplývat luxusem?

Newsletter