Dolar dál čerpá z rostoucích výnosů, které podpořila nejen nad očekávání lepší data z trhu práce, tak i schválení fiskálního balíčku o velikosti 1,9 bil. USD v Senátu USA. Americký desetiletý státní dluhopis prolomil hranici 1,6 %. Oslabující euro proti dolaru stahuje měny regionu. Koruna oslabila nad hranici 26,40 za euro.

Největší švýcarské bance UBS klesl zisk o 14,5 procenta

Největší švýcarské bance UBS klesl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 14,5 procenta na 1,03 miliardy švýcarských franků (25,7 miliardy Kč). K poklesu přispěla ekonomická a geopolitická nejistota, která vyvolává nestabilitu na trzích.

Výsledky však překonaly očekávání analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters, kteří čekali zisk 680 milionů CHF. Příjmy klesly o 5,3 procenta na 7,4 miliardy CHF.

UBS v roce 2012 výrazně omezila své aktivity v oblasti investičního bankovnictví a zaměřila se na soukromé bankovnictví. Nyní je podle výše spravovaných peněz největším správcem majetku bohatých klientů na světě. Zisk před zdaněním v divizi správy majetku bohatých klesl o 31,5 procenta na 756 milionů CHF a v divizi investičního bankovnictví o 48 procenta na 284 milionů CHF.

UBS upozornila, že nestabilita na trzích a makroekonomická nejistota se zhoršily po rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii. To snížilo chuť klientů k rizikům a objem transakcí. V nejbližší budoucnosti UBS podle svého prohlášení zlepšení podmínek neočekává.

Newsletter