Německá JAB koupí americký řetězec s koblihami Krispy Kreme

Amerického výrobce a prodejce koblih a provozovatele kaváren Krispy Kreme koupí německá investiční společnost JAB. Zaplatí za něho 1,35 miliardy dolarů (32 miliard Kč) a jeho akcie pak stáhne z veřejného trhu. Německá firma tím podniká svou druhou akvizici americké potravinářské společnosti během dvou měsíců, informovala dnes agentura Reuters.

Skupina JAB Holding uvedla, že koupí Krispy Kreme prostřednictvím své dceřiné firmy JAB Beech. Jejím menšinovým vlastníkem je americká investiční firma BDT Capital Partners.

JAB Holding je investičním nástrojem německé miliardářské rodiny Reimannů. Skupina vedená firmou JAB v březnu koupila za 13,9 miliardy dolarů populárního amerického výrobce kávovarů Keurig Green Mountain, čímž vznikl globální gigant na trhu s kávou.

JAB vlastní kontrolní podíly v řadě firem orientovaných na spotřební zboží, jako je výrobce kosmetiky Coty, producent obuvi Jimmy Choo nebo přední aktér na trhu kávy Jacobs Douwe Egberts. Skupina se v sérii akvizic snaží vyrovnat se švýcarské potravinářské skupině Nestlé, která je jedničkou na světovém trhu s kávou.

Newsletter