Nizozemská personální agentura Randstad koupí firmu Monster

Nizozemská personální agentura Randstad Holding zaplatí 429 milionů dolarů (10,4 miliardy Kč) za převzetí americké firmy Monster Worldwide, která byla průkopníkem v oblasti zprostředkování práce přes internet. Randstad je druhou největší personální agenturou na světě za švýcarskou Adecco a dnes uvedla, že si chce převzetím společnosti Monster upevnit postavení ve Spojených státech.

Randstad nabízí za každou akcii společnosti Monster 3,40 dolaru v hotovosti. To je proti pondělní závěrečné ceně akcií na burze prémie asi 23 procent.

Převzetí společnosti Monster má ale agentuře Randstad zřejmě pomoci soupeřit s konkurentem jiného druhu, a to s internetovou sociální sítí LinkedIn, poznamenala agentura Reuters. Síť LinkedIn se zaměřuje na odborně kvalifikované pracovníky a uchazeče o práci. V červnu se na jejím převzetí za 26,2 miliardy dolarů dohodla americká softwarová společnost Microsoft.

Generální ředitel Randstadu Jacques van den Broek také upozornil, že převzetí společnosti Monster jeho firmě kromě upevnění postavení na americkém trhu přináší také novou technologickou platformu a přítomnost v mobilních telefonech. Monster vlastní firmy Monsterboard a Jobs.com.

Provozní zisk Randstadu ve druhém čtvrtletí vzrostl na 240 milionů eur (6,5 miliardy Kč) z 215 milionů eur před rokem. Akcie podniku ale v poslední době oslabovaly kvůli obavám z negativních dopadů takzvaného brexitu, tedy vystoupení Británie z EU.

Newsletter