Norský softwarový leader BrandMaster se spojuje s českým Madeo

Norská společnost BrandMaster, evropský leader v oblasti MRM (Marketing Resource Management), získala stoprocentní podíl ve zlínské digitální agentuře Madeo. Spojení bude znamenat další rozvoj agentury s cílem vybudovat ve Zlíně velké vývojové centrum. Obě firmy spolupracují již několik let, zakladatel Madeo, Martin Landsberger Pospíšil, teď bude součástí managementu BrandMaster.

Madeo nabízí špičkovou úroveň designu i vývoje, po letech spolupráce hraje významnou roli v rámci celé naší společnosti, takže jsme opravdu rádi, že jsou teď součástí týmu,” komentuje spojení Gunnar Larsen, CEO BrandMaster. „Našim cílem bylo ukázat, že i ze Zlína se dá prorazit a dělat byznys na globální úrovni. Spojení s BrandMaster pro nás znamená naplnění tohoto cíle a novou vzrušující kapitolu pro naši firmu,” říká zakladatel Madeo, Martin Landsberger Pospíšil, který zůstává CEO a zároveň se stává součástí managementu skupiny BrandMaster.

Firmy i díky spojení plánují ve Zlíně vybudovat velké vývojové centrum. „Milujeme Zlín a rádi bychom, aby jej nemuseli talentovaní lidé opouštět. Doufáme, že se nám naopak podaří ze Zlína udělat místo, kam se lidi za globální příležitostí stěhují,” svěřuje se Pospíšil, jehož firma mj. dlouhodobě podporuje lokální startupy. Ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně se zase zaměřuje na rozvoj mladých talentů.

Madeo již s BrandMaster spolupracovalo v minulosti, například na projektech pro Statoil, DNB, Telia nebo Saab. BrandMaster nyní získává za nezveřejněnou sumu 100 procent agentury a Madeo se stává přímou součástí norského softwarového leadera. Vedení BrandMaster si od investice slibuje posílení pozice v regionu Střední Evropy.

Zlínské studio za svou práci v rámci web designu, vývoje webových aplikací, vytváření mobilních řešení, her a videí získalo několik desítek ocenění. „Dlouhodobě preferujeme kvalitu před kvantitou a vyplácí se to, jsme mimo jiné jednou z agentur s největším počtem Awwwards ve Střední Evropě,” říká jedenatřicetiletý Pospíšil. Madeo mezi jinými spolupracovalo s klienty jako Ford, Mercedes-Benz, Continental nebo Gant.

Digitální studio Madeo sídlí ve Zlíně, ale pracuje s klienty z celého světa. Specializuje se zejména na web design, vývoj webových aplikací, mobilních řešení a tvorbu videí a her. Vyhrálo několik mezinárodních ocenění a jejich práce se objevuje v několika publikacích a webových galeriích. Madeo současně podporuje startupy a mladé talenty z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
 

Newsletter