Novým členy úvěrového registru Solus jsou Zaplo Finance či Avon

Novým členy úvěrového registru neplatících klientů Solus se staly společnosti D. S. Leasing, Zaplo Finance, TGI Money, iService CR a Avon Cosmetics. Solus tak má nyní 53 členů.

Zájem o členství ve sdružení podle něj vzrostl u nebankovních finančních společností. „Je naprosto logické a přirozené, že firmy poskytující spotřebitelské úvěry v souvislosti s přípravou na plnění připravovaných přísnějších zákonných požadavků raději vstupují do zavedených a respektovaných registrů nyní, než aby to nechávaly na poslední chvíli,“ uvedl Stopka.

Členství ve sdružení umožňuje přístup k informacím o klientech, kteří čelili nebo čelí potížím se splácením svých závazků, dále k databázi odcizených a neplatných dokladů a k insolvenčnímu registru. Členská společnost se na základě dotazu do databáze dozví informaci o existenci dluhu klienta, případně o jeho úhradě. Ta je v registru uchována až tři roky. Data se v databázi shromažďují pouze se souhlasem zákazníků.

Sdružení vzniklo v létě 1999. Mezi členy je nyní 15 bank a stavebních spořitelen, 20 nebankovních finančních institucí, 11 poskytovatelů telekomunikačních služeb, čtyři distributoři energií, tři poskytovatelé takzvaných peer-to-peer (P2P) půjček a dvě společnosti z obchodu.

Newsletter