Z ekonomického kalendáře nás odpoledne čekají už jen data ohledně žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Dopoledne zveřejněný index cen výrobců za eurozónu (výsledek výrazně nad očekávání) euru pomáhá na silnější úrovně. Hlavní měnový pár se přibližuje hranici 1,1350 EURUSD. Koruna se posunula do okolí 25,40 EURCZK. Zlotý pokračuje v prudkém posilování a na páru s eurem se posunul do okolí hranice 4,60 EURPLN.

Novým náměstkem ministra průmyslu byl jmenován Marek Ondroušek

Náměstkem člena vlády – ministra průmyslu a obchodu, byl ke dni 15. března 2017 jmenován Bohuslavem Sobotkou, předsedou vlády České republiky, pověřeným řízením Ministerstva průmyslu a obchodu, Marek Ondroušek.

Marek Ondroušek se narodil v listopadu 1985 v Praze. Absolvoval EKO GYMNÁZIUM Praha a v současné době dokončuje studium na Vysoké škole finanční a správní v Praze, obor Aplikovaná informatika. Mluví plynně anglicky a částečně německy. Je odborníkem v oblasti výpočetní techniky, ovládá programovací jazyky a databáze.

Od ledna 2012 působil jako analytik České strany sociálně demokratické, následně se stal vedoucím sekce pro odborné zázemí a archiv ČSSD se zaměřením na tvorbu programu a analýz. V letech 2014 a 2015 byl ředitelem Odboru analýz a informací v sekci kabinetu předsedy vlády na Úřadu vlády České republiky. Od července 2015 působil jako náměstek ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu. Nad rámec činnosti náměstka člena vlády bude spolupracovat na koordinaci agendy elektronických komunikací a digitalizace.

Newsletter