Zplošťování americké výnosové křivky pokračuje. Výnos 10letého dluhopisu klesl pod 1,4 %, 30letého pod 2 %. Vidíme tlaky i na pokles reálných sazeb, 10letý TIPS klesl zpět na -0,85 % Nárůst středního konce americké výnosové křivky by měl být rizikem silnějšího dolaru. Proti euru se obchoduje pod 1,1900 EURUSD.

Novým náměstkem ministra průmyslu byl jmenován Marek Ondroušek

Náměstkem člena vlády – ministra průmyslu a obchodu, byl ke dni 15. března 2017 jmenován Bohuslavem Sobotkou, předsedou vlády České republiky, pověřeným řízením Ministerstva průmyslu a obchodu, Marek Ondroušek.

Marek Ondroušek se narodil v listopadu 1985 v Praze. Absolvoval EKO GYMNÁZIUM Praha a v současné době dokončuje studium na Vysoké škole finanční a správní v Praze, obor Aplikovaná informatika. Mluví plynně anglicky a částečně německy. Je odborníkem v oblasti výpočetní techniky, ovládá programovací jazyky a databáze.

Od ledna 2012 působil jako analytik České strany sociálně demokratické, následně se stal vedoucím sekce pro odborné zázemí a archiv ČSSD se zaměřením na tvorbu programu a analýz. V letech 2014 a 2015 byl ředitelem Odboru analýz a informací v sekci kabinetu předsedy vlády na Úřadu vlády České republiky. Od července 2015 působil jako náměstek ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu. Nad rámec činnosti náměstka člena vlády bude spolupracovat na koordinaci agendy elektronických komunikací a digitalizace.

Newsletter