Novým ředitelem pro ochranu soukromí v Avastu je Shane McNamee

Avast (LSE: AVST), globální lídr v oblasti digitálního zabezpečení a ochrany soukromí, jmenoval nového ředitele pro ochranu soukromí (Chief Privacy Officer). Shane McNamee bude dohlížet na globální strategii ochrany osobních údajů Avastu a jeho úkolem bude prosazovat tzv. strategii privacy-by-design, tedy cílenou ochranu osobních údajů ve všem, co firma dělá a vytváří.

„Mám radost, že se mohu připojit k Avastu a přispět svými zkušenosti z regulatorního a akademického prostředí. Obzvláště mě zajímají příležitosti, které představují inovativní technologie. Je dobře, že se Avast zabývá zejména aspektem soukromí u nově vznikajících technologií, jako je online zabezpečení, umělá inteligence nebo internet věcí,” řekl ke svému jmenování do funkce Shane McNamee. 

McNamee se více než sedm let profesně zaměřuje na ochranu dat a digitální právo v řadě významných organizací – naposledy působil například v irské komisi pro ochranu údajů. Publikoval texty o firemních politikách, výzkumu a veřejném mínění a pravidelně přednáší o celé řadě souvisejících komplexních témat, včetně digitálního práva, finančních technologií, licencování softwaru, genetického výzkumu a propojených principech ochrany soukromých údajů.

„Shane má bohaté zkušenosti s právem a bezpečnostními politikami. Ve své profesi se zaměřuje především na oblast digitálního práva a regulační přístupy k ochraně dat a uživatelů. Role dat v technologickém odvětví je stále komplexnější a Avast se zasazuje o transparentní přístup k ochraně dat svých zákazníků. Shane je proto důležitým přírůstkem do našeho týmu. Aktuálně rozšiřujeme naši produktovou řadu zaměřenou na ochranu soukromí a chceme si být jistí, že dodržíme veškeré etické standardy při nakládání s daty,” vysvětluje vedoucí právního oddělení Avastu Kelby Barton.

Zkušenosti, které do Avastu McNamee přináší, podpoří silnou a transparentní strategii ochrany osobních údajů napříč celým Avastem včetně firemních zásad, produktů a služeb. Posledního dva a půl roku pracoval na implementaci nařízení GDPR, mimo jiné i významným zvyšováním povědomí a vypracováváním pokynů k právům na ochranu osobních údajů. I na základě těchto zkušeností bude firma dále utvářet svou strategii ochrany soukromí.

Avast (LSE: AVST) je globální lídr v oblasti digitálního zabezpečení a ochrany soukromí. Svým více než 400 milionům uživatelům po celém světě nabízí produkty pod značkami Avast a AVG, které je chrání před hrozbami na internetu a přibývajícími hrozbami v prostředí Internetu věcí (IoT). Naše síť detekce hrozeb je jednou z nejpokročilejších na světě a díky technologiím strojového učení a umělé inteligence dokáže okamžitě zjišťovat a zastavovat útočící hrozby. Bezpečnostní produkty Avastu pro mobilní zařízení, počítače s Windows a Macy se umístily na předních místech různých žebříčků a získaly certifikace od institucí jako VB100, AV-Comparatives, AV-Test, SE Labs a dalších. Navštivte www.avast.com.

Newsletter