Odlety z německého letiště Kolín/Bonn zastavil incident

Policie dnes před polednem zastavila všechny odlety ze západoněmeckého letiště Kolín nad Rýnem/Bonn. Někdo se tam bez kontroly dostal do zabezpečené části terminálu jedna. Podezřelého již policie identifikovala a zadržela, uvedl portál Focus.de. Linek do Prahy a zpět se opatření po obnově provozu uzavřeného terminálu zřejmě nedotkne, podle portálu ruzyňského letiště prg.aero jsou vzájemné spoje plánovány až na večer.

Policie uzavřela celý terminál jedna a znovu provedla osobní kontroly všech cestujících. Letadla, která již s cestujícími na letištní ploše rolovala ke startu, se musela vrátit k terminálu.

Policie pátrala po muži, kterému se krátce po 11:00 SELČ podařilo projít dveřmi, jimiž obešel bezpečnostní kontrolu. Policie ještě před jeho zadržením uvedla, že hledaným je zřejmě spěchající pasažér, který se chtěl z časových důvodů vyhnout kontrolám.

List Kölner Stadt-Anzeiger napsal, že kvůli incidentu byl zřízen krizový štáb. Budovu terminálu prohledali policisté se psy vycvičenými na hledání výbušnin.

Letiště Kolín nad Rýnem/Bonn již podobný poplach zažilo v březnu, tehdy byl ale uzavřen terminál dvě. Nakonec se ukázalo, že kontrolní stanoviště obešla policistka v civilu.

Newsletter