Ombudsman ČSOB loni vyřizoval podání klientů v průměru za 4 dny

Stále více klientů z celé skupiny ČSOB kontaktuje Ombudsmana. Jsou to většinou klienti ČSOB, Ery Poštovní spořitelny, ale i ČSOB Pojišťovny, Hypoteční banky nebo klienti ostatních členů skupiny ČSOB. Ombudsman ČSOB spolu s kolegy z celé skupiny spolupracuje na řešení jejich podání. ČSOB to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Poprvé v historii se poměr podání klientů ČSOB banky z obou retailových brandů vyrovnal. „Těší nás, že spolu s kolegy z pobočkové sítě máme důvěru pro vypořádání podání rozloženou rovnoměrně napříč skupinou. Dodržujeme pravidlo, že reklamaci řeší nejlépe a nejrychleji ten, kdo je klientovi nejblíže. A to i napříč skupinou – např. problémy v reklamaci pojištěnce řeší kolegové z ČSOB Pojišťovny,“ říká František Klufa, výkonný manažer útvaru Péče o klienty a pobočky ČSOB.

„Celkové číslo počtu podání se od loňského roku nijak výrazně nezměnilo, co se ovšem změnilo, je růst podání klientů s více produkty z celé skupiny ČSOB,“ říká ombudsman ČSOB Martin Kovář. Podle něj se například příjem podání skupinových klientů zvýšil o polovinu.

„Tato čísla dokládají u klientů větší penetraci produktů celé ČSOB skupiny, důvěru klientů v jednu značku – ač se jedná o různé finanční produkty a služby. Těší nás zájem klientů o komplexní řešení svých životních situací,“ konstatuje Martin Kovář.

Newsletter