Americké reálné tržní sazby měřené TIPSy klesají. Desetiletý výnos se drží pod -1,17 %. To včera stálo za výprodejním tlakem u dolaru, který se posunul nad 1,1840 EURUSD. Včerejší nárůst českých tržních sazeb podpořil zisky koruny k 25,55 za euro, oslabení dolaru proti euru nemělo výraznější vliv.

Pegas má dohodu o záměru na dodávku linky pro závod ve Znojmě

Texilní firma PEGAS NONWOVENS SA oznamuje, že uzavřela s dodavatelem výrobní technologie, firmou Reifenhäuser Reicofil GmbH & Co. KG, dohodu o záměru, jejímž předmětem je dodávka semikomerční linky RF5 Bico FHL R&D 2F pro závod ve Znojmě-Příměticích v České republice. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Roční výrobní kapacita linky bude závislá na použité vstupní surovině a vyráběném produktu a bude dosahovat 8-15 tisíc tun. Uzavření finální smlouvy na dodávku výrobní linky se předpokládá do konce roku 2017. Do komerčního provozu by měla být linka uvedena v průběhu třetího čtvrtletí roku 2019.

„Podpisem této dohody jsme dosáhli významného milníku v projektu, v rámci kterého jsme se společností Reicofil poslední dva roky intenzivně pracovali na vývoji nové technologie. Tato nová technologie je založená na platformě Reicofil 5 a “no-basement” konceptu. Využívá osvědčené bikomponentní technologie, nabízí širokou škálu typů vláken a jejich profilů a zároveň umožňuje využití jiných vstupních surovin, než které v současnosti standardně zpracováváme,“ uvedl František Řezáč, generální ředitel a člen představenstva společnosti PEGAS NONWOVENS SA.

Dodal, že významným prvkem této technologie je systém zpevňování netkané textilie, který je alternativní k současným konvenčním systémům. Tuto semikomerční technologii vnímám vzhledem k jejímu vývojovému potenciálu jako základní stavební prvek pro naše nově budované globální inovační centrum. Do tohoto inovačního centra vkládám velká očekávání a věřím, že se nám s jeho pomocí podaří dosáhnout významných úspěchů při výzkumu, testování a následné komercializaci nových produktů s aplikací pro současné, ale i nové trhy.

Newsletter