Počet nově založených firem v listopadu příjemně překvapil

Podnikatelé letos založili téměř 24 500 nových kapitálových firem, což je o desetinu méně než ve stejném období roku 2019. I přes to, že tuzemská ekonomika byla v listopadu částečně uzavřená, vzniklo 2 250 společností. V meziročním srovnání jde o 5,5% pokles. Informace dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, jednička v poskytování ekonomických informací a analýz.

„Druhý lockdown ovlivnil chuť podnikatelů rozjet nový byznys o poznání méně než první. Nejhorší situace panovala v průběhu prvního uzavření ekonomiky: v dubnu vzniklo meziročně o 30 % méně, v březnu o 24 %. Třetí nejhorší výsledek letošního roku jsme zaznamenali v říjnu, kdy bylo podnikání v ČR omezeno z důvodu druhé vlny pandemie COVID-19 podruhé. Bylo registrováno 2 155 nových společností, tedy o pětinu méně než v roce 2019. Listopadová čísla však příjemně překvapila. Podnikatelé založilo 2 250 nových firem, což je o 5,5 % méně než v uplynulém roce,“ hodnotí situaci analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Bisnode, progresivní leader v datech a analytice, který využívá smart data a odhaluje tak budoucnost. Více než 2100 našich zanícených a zvídavých zaměstnanců spolupracuje v 19 zemích Evropy. Používají analytiku a skóringové modely, díky nimž předpovídají zákaznické chování, poskytují klíčové detailní informace a nacházejí inovativní řešení přetrvávajících problémů. Bisnode – data pro váš úspěch.

Newsletter