Policie podnikla zátah proti zločineckým skupinám na Balkáně

Policie v Bosně, Chorvatsku a Slovinsku podnikla zátah proti zločineckým skupinám operujícím na Balkáně. Zadržela 13 osob podezřelých z krádeží identit a zajistila zbraně a padělané doklady, informovala dnes agentura Reuters.

Podle bosenských úřadů bylo osm lidí, včetně policisty, zadrženo v bosenských městech Banja Luka, Gradiška a Sanski Most. Tři osoby policisté zatkli v Chorvatsku a další dvě ve Slovinsku. „Během zátahů v každé ze zemí policie zabavila zbraně, velké množství padělaných dokladů, mobilní telefony, SIM karty, počítač a fotografické vybavení,“ uvedlo bosenské ministerstvo vnitra. Bosenské bezpečnostní složky v boji s organizovaným zločinem posílily spolupráci se sousedními zeměmi, jde o součást úsilí s cílem stát se v blízké budoucnosti členem Evropské unie.

Zadržení podle všeho získali tisíce eur tím, že využívali osobní údaje Bosňanů žijících v cizině a vytvářili padělané doklady a biometrické pasy, které prodávali zločineckým gangům v Srbsku, Chorvatsku, Černé Hoře, Slovinsku a Bulharsku.

Newsletter