Poslanci se budou zabývat protikuřáckým zákonem

Poslanci budou pokračovat v projednávání takzvaného protikuřáckého zákona. Do závěrečného schvalování by mohli posunout taky předlohu, která má zjednodušit registraci vozidel. Ve druhém čtení je na programu rovněž novela, jež by měla přispět ke snížení hluku na letištích. Debaty mezi poslanci ovšem vyvolává úprava vztahů mezi vlastníky a provozovateli letišť.

Protikuřácký zákon by měl zejména zcela zakázat kouření v restauracích kromě elektronických cigaret a vodních dýmek a omezit i podávání alkoholu. Ve hře ovšem budou opět pozměňovací návrhy o zmírnění omezení. Jde například o možnost zřizovat v restauracích kuřárny, kvůli jejichž podpoře dolní komora neschválila v květnu původní protikuřáckou předlohu.

Vládní novela o provozu na pozemních komunikacích předpokládá to, že by motoristé nemuseli kvůli změnám v registru vozidel chodit pouze na úřady v místě bydliště nebo sídla firmy, ale mohli by je vyřizovat na jakémkoli obecním úřadu s rozšířenou působností. Spory se však vedou okolo pozměňovacích návrhů o deregulaci stanic technické kontroly a měření emisí.

Newsletter