Pražská burza po dvou dnech svátku ztrácí, PX -1 %

Pražská burza po dvou svátečních dnech ztrácí. Index PX odepisuje procento u 818 bodů. Dolů ho táhnou finanční emise v čele s Erste Bank a nedaří se ani energetické společnosti ČEZ. Nejvíce spadly cenné papíry likérky Stock, a to o pět procent. Z velkých emisí obchodoval se ziskem jen operátor O2. 

Z bankovních titulů si dopoledne vedla nejhůře Erste Bank, jejíž cenné papíry odepsaly 2,46 procenta na 528 korun. Komerční banka klesla o 0,33 procenta a Moneta Money Bank o dvě desetiny procenta, jejich akcie tak zlevnily na 911,50 Kč, respektive 74,85 Kč. Cenné papíry pojišťovny VIG přišly o 0,42 procenta na 450,10 Kč.

Energetická společnost ČEZ odepsala zhruba procento, cena akcií klesla na 425,30 Kč. Z velkých emisí byl tak dopoledne v kladných číslech pouze operátor O2, připsal si necelé půl procento na 222 korun.

Nejvíce dopoledne ztrácela likérka Stock, přišla o pět procent na 51,70 Kč. Její akcie se dnes na pražské burze obchodují poprvé bez nároku na mimořádnou dividendu.

Necelá dvě procenta odepisovala i nápojářská Kofola a více než procento sázková Fortuna. Naopak s téměř procentním ziskem obchodovaly textilka Pegas Nonwovens a tabáková společnost Philip Morris.

Newsletter