Dolarový index oslabil zpět pod 92 bodů. Euro po včerejším výprodeji po dosažení 1,2000 EURUSD nabírá další zisky. Koruna po pondělním oslabení drží hodnoty nad 26,20 za euro. Nad očekávání lepší revize HDP za 3Q neměla výraznější vliv.

Pražská kancelář Saxo Bank je nově centrálou

Dánská investiční banka Saxo Bank, která si letos připomíná 25. výročí, rozšiřuje své aktivity v Praze. Od října se pražská kancelář nově stala centrálou pro 28 zemí střední a východní Evropy. Počet odborníků na on-line obchodování v Praze by se do konce roku měl nejméně zpětinásobit. Firma proto nedávno přestěhovala svůj rostoucí tým ze Starého Města do větších a modernějších prostor v obchodním centru Palladium na Náměstí republiky.

„S Prahou máme po mnoho let skvělou zkušenost. V současnosti se chceme nejen zde, ale v rámci celé Saxo Bank stále více zaměřit na velká data, umělou inteligenci a služby běžící na cloudu. Přejeme si, aby u nás klienti měli tu nejlepší digitální zkušenost s obchodováním,“ uvádí k posílení role pražské Saxo Bank a současným cílům společnosti zakladatel a generální ředitel Kim Fournais.

„Postupně pracujeme na sestěhování jednotlivých týmů, díky čemuž bychom se měli v Praze do konce roku rozrůst alespoň pětinásobně. Praha je skvělým místem pro novou centrálu, neboť se nachází v geografickém středu Evropy a nabízí jak talentované lidi, tak právní a politickou stabilitu,“ uvedl k posilování svého týmu Pavel Drahotský, ředitel Saxo Bank pro střední a východní Evropu.

„V budoucnu bychom zde rádi vytvořili také školicí a tréninkové centrum pro nové zaměstnance. Mým cílem je z jednoho místa v centru Evropy poskytovat nejlepší zákaznickou podporu a maximálně těžit z provozní efektivity, koncentrace znalostí a nepřetržitého sdílení zkušeností,“ dodává Drahotský.

Skupina Saxo Bank, specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.
Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.
Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

Newsletter