Pražská kancelář Saxo Bank je nově centrálou

Dánská investiční banka Saxo Bank, která si letos připomíná 25. výročí, rozšiřuje své aktivity v Praze. Od října se pražská kancelář nově stala centrálou pro 28 zemí střední a východní Evropy. Počet odborníků na on-line obchodování v Praze by se do konce roku měl nejméně zpětinásobit. Firma proto nedávno přestěhovala svůj rostoucí tým ze Starého Města do větších a modernějších prostor v obchodním centru Palladium na Náměstí republiky.

„S Prahou máme po mnoho let skvělou zkušenost. V současnosti se chceme nejen zde, ale v rámci celé Saxo Bank stále více zaměřit na velká data, umělou inteligenci a služby běžící na cloudu. Přejeme si, aby u nás klienti měli tu nejlepší digitální zkušenost s obchodováním,“ uvádí k posílení role pražské Saxo Bank a současným cílům společnosti zakladatel a generální ředitel Kim Fournais.

„Postupně pracujeme na sestěhování jednotlivých týmů, díky čemuž bychom se měli v Praze do konce roku rozrůst alespoň pětinásobně. Praha je skvělým místem pro novou centrálu, neboť se nachází v geografickém středu Evropy a nabízí jak talentované lidi, tak právní a politickou stabilitu,“ uvedl k posilování svého týmu Pavel Drahotský, ředitel Saxo Bank pro střední a východní Evropu.

„V budoucnu bychom zde rádi vytvořili také školicí a tréninkové centrum pro nové zaměstnance. Mým cílem je z jednoho místa v centru Evropy poskytovat nejlepší zákaznickou podporu a maximálně těžit z provozní efektivity, koncentrace znalostí a nepřetržitého sdílení zkušeností,“ dodává Drahotský.

Skupina Saxo Bank, specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.
Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.
Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

Newsletter