Pražskou burzu v závěru týdne tížily finance

Pražská burza dnes stagnovala. Index PX sice klesl, ale jen o 0,09 procenta na 890,47 bodu. Dařilo se akciím společnosti ČEZ, naopak většina finančních titulů skončila v minusu. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Cenné papíry polostátní energetické společnosti ČEZ posílily o 2,55 procenta na úroveň 443 korun za kus. Z menších emisí se na dnešní seanci dařilo například mediální skupině CME. Akcie majitele televize Nova posílily skoro o pět procent na 59,20 koruny.

Jediným bankovním titulem, který dnes na pražské burze zaznamenal růst, byla Moneta Money Bank. Cena jejích akcií nepatrně zpevnila na 76 korun za kus. Naproti tomu cenné papíry Komerční banky dnes odepsaly 1,65 procenta na 960 korun.

V červených číslech zakončila obchodování rovněž bankovní skupina Erste; její akcie zlevnily skoro o půl procenta na 662,20 koruny. Nedařilo se ani akciím pojišťovny VIG, které klesly o 1,29 procenta na 529,10 koruny.

Z nefinančních institucí dnes ztrácel například Philip Morris. Akcie kutnohorského výrobce cigaret odepsaly přes dvě procenta na 12.480 korun. V minusu byl i Unipetrol, který se potýká s výpadkem výroby jeho v kralupské rafinerii. Akcie petrochemického holdingu na to reagovaly poklesem o téměř procento na 174,10 koruny.

Newsletter