Přijaté sázky Fortuny v pololetí rostly o 40,9 % na 720,7 milionu EUR

AKTUALIZOVÁNO – Celkové přijaté sázky firmy Fortuna vzrostly v pololetí o 40,9 procenta na 720,7 milionu EUR.   Celkové hrubé výhry vzrostly o čtvrtinu na 100,2 milionu EUR a celková EBITDA klesla o 22 procent na 7,6 milionu EUR.

Silný růst přijatých sázek byl podpořen zejména dalším rozvojem internetových sázek v rámci všech trhů, včetně online gamingu v České republice a částečně také výsledky skupiny Hattrick konsolidovanými od konce května.

„Během prvního pololetí letošního roku společnost pokračovala v dramatickém růstu přijatých sázek, které stouply o 40,9 % až na 720,7 milionů EUR. Na takto silném vzestupu se podílel business ve všech tradičních zemích, kde Fortuna podniká a částečně také nově akvírované společnosti skupiny Hattrick s působností v Rumunsku, Chorvatsku a v dalších zemích. Provozní zisk EBITDA je ovlivněn především jednorázovými náklady spojenými se středoevropskou expanzí a integrací nových společností do skupiny,“ řekl Per Widerström, CEO a předseda představenstva Fortuna Entertainment Group N.V.  

„Výsledky výrazně ovlivnila celá řada jednorázových položek. Většina z nich se nebude opakovat a naopak se plně projeví tržby z akvírovaných společností. Cenu akcií ale nyní nejvíce ovlivňuje spekulace okolo výkupní ceny v případném pokračování odkupu akcií,“ uvedl analytik BH Securities Martin Vlček. Dodal, že dosažený zisk EBITDA dopadl v zásadě dle očekávání, nicméně, čistý zisk zaznamenal ještě větší pokles, než většina analytiků očekávala.

Za poklesem zisku stojí převážně velké jednorázové faktory, zejména náklady spojené s akvizicí skupiny Hattrick Sports, která si vyžádala jednorázové náklady například na administrativu, poradenství a právní služby. V dalších kvartálech odezní tyto jednorázové náklady a naopak se naplno projeví vyšší tržby začleněných aktivit skupiny Hattrick Sports.

Celkový čistý zisk skupiny za první pololetí činil 2,5 milionu EUR, meziročně o 53,1 % méně a tento pokles byl způsoben již výše zmíněnými jednorázovými náklady na expanzi a integraci a rovněž jednorázovými náklady spojenými s refinancováním externího dluhu společnosti.

Newsletter