Euro postupně smazalo dopolední ztráty proti dolaru a obchoduje se zpět na úrovni otevírací ceny nad 1,1860 EURUSD Měny regionu zůstávají v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

Pro Centrum Paraple se budou dražit umělecké láhve Pilsner Urquell

Už šest let inspiruje Pilsner Urquell přední designéry k tvorbě uměleckých láhví, které se následně nabízejí ve veřejné dobročinné aukci určené Centru Paraple.  Jelikož plzeňský ležák slaví 175 let, vznikla letos výjimečná kolekce deseti uměleckých aukčních láhví, z nichž každá je jedinečná a symbolizuje konkrétní milník v bohaté historii pivní ikony.

Autorem návrhu letošní edice aukčních láhví je umělecký ředitel sklárny Moser Lukáš Jabůrek. Design láhve je inspirovaný tvarem sudu, ve kterém pivo zraje. Ručně broušený a leštěný dekor klínových řezů symbolizuje ječmen, ze kterého pivo vzniká. 
Zcela unikátní je ručně broušená a pasovaná zátka do láhve vyrobená z barevné moserovské skloviny topas.

Online dražba, jež pomůže lidem, kteří po poškození míchy zůstali upoutáni na invalidní vozík, bude spuštěna 13. prosince 2017 v 9:00 hodin, dražit se bude až do 16:00. Dosud Centrum Paraple získalo díky každoroční aukci designových lahví Pilsner Urquell celkem 4,44 milionu korun. 

Více na adrese www.aukcnilahveproparaple.cz.

Newsletter