Prodej aut v Německu v září zpomalil růst na pět procent

Prodej osobních automobilů v Německu se v září meziročně zvýšil o pět procent na 252.500 vozů a jeho tempo se opět mírně zpomalilo ze srpnových 6,2 procenta a sedmi procent v červenci. Prodej naftových vozů navzdory skandálu kolem manipulace s emisemi u skupiny Volkswagen vzrostl o osm procent, sdělilo dnes německé sdružení automobilového průmyslu VDA. Německo je největším automobilovým trhem v Evropě.

Skandál ve Volkswagenu na počet nových registrací v září ještě patrný vliv neměl, protože zákazníkům se obvykle nové vozy dodávají týdny až měsíce po objednání. Zatím ani podle agentury DPA nejsou k dispozici podrobné údaje o prodeji jednotlivých značek.

Na americkém trhu, kde skandál před dvěma týdny vypukl, se v září zvýšil prodej aut značky VW o 0,6 procenta. Volkswagen tam přitom už musel stáhnout z trhu naftové vozy, s jejichž motory manipuloval.

Prodej nových osobních aut v Evropské unii se v srpnu meziročně zvýšil o 11,2 procenta. Automobilový trh tak pokračoval v růstu, který začal před dvěma lety. Zprávu o zářijovém prodeji aut v EU zveřejní Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) 16. října.

Newsletter