Prodej aut ve Francii v červnu vzrostl o 0,8 procenta

Prodej nových osobních aut ve Francii v červnu vzrostl o 0,8 procenta na 227.366. Vyšší byl prodej domácích i zahraničních automobilek. Prodej Volkswagenu, kterým otřásá emisní skandál, však klesl. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil francouzský automobilový svaz CCFA. Za celé pololetí prodej stoupl o 8,3 procenta na více než 1,1 milionu.

Skupině Volkswagen, která je největším výrobcem aut v Evropě, klesl v červnu prodej o 10,9 procenta. Součástí skupiny je i česká Škoda Auto, jejíž prodej ve Francii se v červnu snížil o 8,5 procenta. Od počátku roku zde však vzrostl o 14,4 procenta. Nižší byl i červnový prodej domácí automobilky PSA Peugeot Citroën, a to o 5,1 procenta. Prodej další domácí automobilky Renault však stoupl o sedm procent. Domácí automobilky mají na trhu více než poloviční podíl.

V loňském roce prodej nových osobních automobilů v zemi stoupl o 6,8 procenta na 1,917 milionu. Růst by nejsilnější od roku 2009. CCFA nově zvýšilo odhad růstu na letošní rok z dvou procent na pět procent, napsala agentura Reuters.

Newsletter