Dolar postupně umazává ranní ztráty, a to jak proti procyklickým měnám, tak i v dolarovém indexu. V případě eurodolaru působí nejen dolarový obrat, ale i evidentní plošný výprodej eura. Oslabující euro proti dolaru nijak nezatěžuje měny regionu. Ty sílí, včetně koruny, která se obchoduje pod hranicí 26,15 za euro.

Prodej automobilů značky Volkswagen v říjnu opět vzrostl

Celosvětový prodej automobilů značky Volkswagen se v říjnu opět zvýšil, meziročně o 4,4 procenta na 512.000 vozů. Oznámil to dnes šéf značky Herbert Diess. Dodal, že počítá s růstem odbytu i v celém letošním roce.

Koncern Volkswagen dnes rovněž uvedl, že odbyt jeho luxusní značky Audi se v říjnu zvýšil o 1,2 procenta na téměř 151.000 vozů. K růstu přispěla silná poptávka v Severní Americe a v Evropě.

Údaje o říjnovém odbytu dnes zveřejnila i česká divize Škoda Auto. Té prodej meziročně vzrostl o 10,6 procenta na 97.900 automobilů. Silný růst zaznamenala značka Škoda na evropském a čínském trhu.

Koncern Volkswagen zahrnuje i další značky, například Seat, Porsche, Lamborghini či Bentley. Údaje o celkovém říjnovém odbytu koncernových značek firma ještě nezveřejnila.

Volkswagen se nyní zotavuje z dopadů skandálu kolem manipulace s testy emisí. Koncern loni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových aut instaloval software, který umožňuje s testy manipulovat. Aféra se týká i zhruba 1,2 milionu vozů Škoda.

Newsletter