Provozní zisk NN Group vzrostl ve 4Q16 o 13 % na 282 milionu eur

Provozní výsledek z průběžné činnosti NN Group za čtvrté čtvrtletí vzrostl o 12,6 procenta na 282 milionů eur. Zisku skupina dosáhla díky vyšší investiční marži v Netherlands Life, vyšším poplatkům a pojistné marži v Insurance Europe a vyššímu zisku NN Bank a podnikání v oblasti zajištění, zčásti umazaného nepříznivým vývojem nároků na náhradu škody v Netherlands Non-life.

Provozní výsledek za celý rok 2016 klesl na 1,227 miliardy eur z 1,435 miliardy eur v roce 2015. Tehdy však firma těžila z vyšších dividend z private equity a výrazně vyšší upisovací marže v Netherlands Life, zatímco v roce 2016 zatížily divizi Netherlands Non-life škody způsobené prudkými bouřemi.

„Rok 2016 byl pro NN Group důležitý a bohatý na události – byl to to rok, v němž jsme dosáhli značného pokroku. Investovali jsme do urychlení změny a inovace zákaznické zkušenosti a pracovali na nových a vylepšených produktech a službách. V dubnu se ING vlastnicky již zcela oddělila od NN Group. Uchovali jsme si silnou kapitálovou pozici, což nám poskytuje stabilní pozici pro přečkání turbulentních změn na trzích. Tato silná finanční pozice nám také umožnila podniknout důležitý krok v konsolidaci nizozemského pojišťovnictví a trhu správy aktiv a v říjnu 2016 oznámit plánovanou nabídku odkupu akcií Delta Lloyd.

Newsletter