Dolar po včerejším oslabení část ztrát smazává v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se posouvá zpět pod 1,1880 EURUSD. U měn regionu je patrný mírný výprodejní tlak. Kurz koruny se obchoduje nad 25,50 za euro.

RegioJet přesunul zastávku autobusů v Mnichově z centra k letišti

Český dopravce RegioJet, který ve spolupráci s Deutsche Bahn provozuje autobusy na trase Praha – Mnichov, přesunul s ohledem na uzavření centra města zastávku svých spojů na mnichovské letiště. ČTK to dnes oznámil mluvčí firmy Aleš Ondrůj. Po večerní střelbě v oblasti mnichovského obchodního centra Olympia byl ve městě omezen provoz hromadné dopravy a bylo evakuováno hlavní železniční nádraží.

Změna platí do odvolání, RegioJet o ní své cestující informuje textovými zprávami. „V platnosti je možnost bezplatného storna jízdenek a přerezervace na jiné datum. Cestujícím se omlouváme za komplikace,“ uvedl Ondrůj. V rezervačním systému RegioJetu je v sobotu i v neděli mezi Prahou a Mnichovem každý den pět párů autobusových spojů. Jeden spoj s odjezdem z Prahy dnes pozdě večer má do Mnichova dorazit v sobotu kolem 4:00.

Po střelbě, která si podle dosavadních informací vyžádala devět mrtvých a mnoho zraněných, zastavil mnichovský dopravní podnik veškerý provoz metra, nejede také několik linek tramvají a autobusů. Policie následně nařídila evakuaci hlavního železničního nádraží bavorské metropole. Večer policisté vyzvali řidiče, aby opustili dálnice ve směru do Mnichova, aby tím usnadnili příjezd dalších jednotek. Na mnichovském letišti je podle agentury DPA provoz normální.

Newsletter