Dolarový index oslabil pod 91 bodů. Euro díky slabému dolaru zpevnilo nad 1,2100 EURUSD. Měny regionu včera vykázaly ztráty, které dnes opět navyšují. Středový kurz koruny se pohybuje nad 26,40 za euro.

Rusko podpoří dalšími miliardami automobilový průmysl

Ruská vláda chce znovu podpořit svůj strádající automobilový průmysl, a ještě do konce letošního roku mu tak poskytne čtyři miliardy rublů (1,5 miliardy Kč). Řekl to dnes ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov.

Ruský automobilový trh se stal obětí slábnoucí ruské ekonomiky, na kterou doléhají nízké ceny ropy a západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi.

Ruský automobilový svaz AEB v červenci předpověděl, že za celý letošní rok se prodej aut v Rusku sníží o 36 procent na 1,55 milionu vozů po loňském desetiprocentním poklesu. Za prvních osm měsíců letošního roku se prodej snížil o 33,5 procenta.

Manturov dodal, že program již schválil premiér Dmitrij Medveděv. Z celkové částky mají být 2,5 miliardy rublů určeny na rozšíření programu podpory poptávky a 1,5 miliardy rublů na leasingové programy.

Newsletter