Skupině HENNLICH loni rostly tržby o 11 % na rekordních 802 mil. Kč

Strojírenská společnost HENNLICH loni poprvé v historii překročila v tržbách hranici 800 milionů korun. Litoměřická firma, která dodává komponenty a technická řešení pro průmysl, proti roku 2016 zvýšila tržby o 11 procent na 802 milionů korun. K růstu přispěl pozitivní vývoj české ekonomiky, především automobilového průmyslu. Letos firma očekává růst tržeb kolem pěti procent.   

„Loňský rok byl pro českou ekonomiku a především průmysl, který rostl o šest procent, velmi úspěšný. To se odrazilo i v našich výsledcích, dařilo se nám dokonce víc, než celému průmyslu. Do portfolia jsme zařadili několik nových produktů od našich zahraničních dodavatelů a dařilo se nám také v rozvoji naší výroby, především mlžných děl a chladičů,“ říká ředitel firmy HENNLICH Pavel Šumera.

V loňském roce také skupina HENNLICH vyvinula a dodala speciální mlžné dělo s dosahem až 100 metrů. „První exemplář jsme vyvezli do Kolumbie. Nyní již vyrábíme další, které budeme exportovat do Asie. Dobře se nám v Česku rozvíjí také prodej vlastních chladičů, které vyrábíme v rámci naší skupiny HENNLICH. Velký růst jsme také dosáhli v prodejích systémů centrálního mazání a mazací techniky,“ doplnil ředitel firmy.

Největšího růstu HENNLICH dosáhl v prodejích energetických řetězů a chytrých plastů, takzvaných dry-tech. „Dodáváme energetické řetězy a kluzná pouzdra do mnoha strojírenských oborů, které jsou do velké míry navázány na automobilový průmysl. Podařilo se nám ale získat i nové zákazníky. Relativně velkou zakázku jsme realizovali například pro sladovny,“ uvedl Šumera s tím, že tržby těchto produktů, tedy divize LIN-TECH se na celkových tržbách firmy podílejí více než třetinou.

Newsletter