Dolar postupně umazává ranní ztráty, a to jak proti procyklickým měnám, tak i v dolarovém indexu. V případě eurodolaru působí nejen dolarový obrat, ale i evidentní plošný výprodej eura. Oslabující euro proti dolaru nijak nezatěžuje měny regionu. Ty sílí, včetně koruny, která se obchoduje pod hranicí 26,15 za euro.

Skupině KBC, majiteli ČSOB, vzrostl ve čtvrtletí zisk o 4,8 procenta

Belgické finanční skupině KBC, která je vlastníkem ČSOB, vzrostl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 4,8 procenta na 629 milionů eur (17 miliard Kč). Hospodaření podpořil silný výkon pojišťovací divize, uvedla firma v dnešním prohlášení.

Výsledky překonaly odhady analytiků dotazovaných agenturou Reuters, kteří čekali zisk 547 milionu eur. Celkové příjmy se mírně snížily o půl procenta na 1,727 miliardy eur.

„V tomto čtvrtletí se opět zvýšil zájem o úvěry, stejně jako příjmy z pojistného v našem neživotním pojištění,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Johan Thijs. „Přetrvávající nejistota na finančních trzích společně s pokračující nízkou úrovní úrokových sazeb stále představují mimořádnou hrozbu pro všechny finanční instituce,“ dodal však s tím, že KBC pomáhá odolat těmto nepříznivým podmínkám její podnikatelský model, tedy zaměření na bankovní služby a na pojištění.

Pojišťovací divizi podpořily nízké výplaty škod v divizi neživotního pojištění. Na všech trzích vyjma Irska meziročně stouply vklady. Vyšší byl i objem poskytnutých úvěrů.

Newsletter