Šlechtová očekává, že Babišovi kvůli rozpočtu ustoupí jen zčásti

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) očekává, že z budoucích jednání s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) odejde maximálně s ústupkem 30 procent ze zhruba pěti miliard korun, které nyní ze státního rozpočtu pro příští rok požaduje nad rámec návrhu ministerstva financí. Ministryně to dnes řekla novinářům. S Babišem o rozpočtu jednala brzy ráno. Návrh ministerstva financí počítá pro MMR se zhruba 22 miliardami korun.

„Klíčové je, abychom měli peníze na spolufinancování z evropských fondů. To se týká investic do krajů, území a podobně,“ řekla Šlechtová. Podotkla, že vzhledem k tomu, že ministerstvo pro místní rozvoj včetně všech svých organizací neobdrželo pro letošní rok částku, kterou požadovalo, bude ve svých požadavcích pro rok 2017 neústupná. Předpokládá, že se s Babišem znovu potká druhý týden v srpnu.

Už ve středu při jednání vlády novinářům řekla, že ze zmíněných pěti miliard korun chybí 2,5 miliardy do Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Zbytek chybějících peněz jsou podle ní mimo jiné peníze do národních dotací, typu místní komunikace nebo demolice neobyvatelných budov především v sociálně vyloučených lokalitách.

Na konci května chtěla Šlechtová pro své ministerstvo navíc ještě více, osm miliard korun. Ministerstvo ale podle ní našlo úspory.

Newsletter