Sobotka jednal s viceprezidentkou Googlu o digitální gramotnosti

Zvyšování digitální gramotnosti občanů a budování jednotného digitálního trhu dnes probírali premiér Bohuslav Sobotka s viceprezidentkou společnosti Google Caroline Atkinsonovou. Sešli se během Ekonomického fóra v polské Krynici, kde se uskutečnil i summit zemí visegrádské skupiny (V4; Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) a Ukrajiny.

Česká vláda se na oblast digitální agendy a její rozvoj soustředí dlouhodobě. Mezi základní priority koaličního kabinetu patří rozvoj vědy, výzkumu a rovněž Průmyslu 4.0, uvedl Úřad vlády v tiskové zprávě.

Vláda v květnu vytvořila post koordinátora pro digitální agendu, kterým se stal vládní zmocněnec pro evropské záležitosti Tomáš Prouza. I Prouza byl dnes součástí delegace do Krynice. Prioritami koordinátora má být podle vládního plánu pro rozvoj digitálního trhu rozvoj digitální gramotnosti i takzvaný eGovernment, tedy elektronizace státní správy.

Sobotka s Atkinsonovou dnes mluvil především právě o digitální gramotnosti občanů a budování jednotného digitálního trhu. Viceprezidentka Googlu premiérovi představila aktivity společnosti včetně projektu Digitální garáž, kterou Google spustil na podporu rozvoje digitálních dovedností.

Newsletter