Sobotkův twitter nabourali hackeři s hesly proti uprchlíkům

Na twitterový účet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) dnes zaútočili hackeři. Objevilo se tam například, že demokratické elity devastují Evropu a je třeba proti nim pozvednout zbraně a postavit gilotiny. Tweety vyzývají uživatele, aby se připojili k Národně revoluční domobraně a bojovali proti uprchlíkům, kteří přinášejí terorismus. Tweety obsahují odkazy na články a videa podněcující strach z uprchlíků. Mluvčí vlády Martin Ayrer ČTK, že situaci úřad vlády řeší.

„Účet byl skutečně napaden, situaci řešíme a snažíme se to zastavit,“ uvedl Ayrer. Na Sobotkově twitteru se objevilo více než deset vzkazů. „Demokratické elity devastují Evropu. Není jiná možnost, než pozvednout zbraně, postavit gilotinu a vzít spravedlnost do svých rukou!“ stálo v prvním, který dnes krátce po desáté hodině. Pár minut předtím předseda vlády tweetoval o odvozu munice ze skladu ve Vrběticích.

Další příspěvek obsahuje odkaz na video s názvem „Vlna znásilňování přišla do Německa s uprchlíky“. Několik dalších vzkazů vyzývá k boji proti uprchlíkům a ostře kritizuje vládu. „Uprchlíci jsou invazní armáda! Těch pár žen mezi nimi to jsou jen matky budoucích teroristů. Všichni, co jim pomáhají, pod gilotinu!“ stojí v dalším příspěvku.

Sobotka opakovaně varoval před nenávistí vůči migrantům, která se šíří nejen v české společnosti. Zároveň ve svých vystoupeních připouští rizika nekontrolované migrace a zdůrazňuje nutnost hlídat vnější hranice schengenského prostoru.

Newsletter