Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Jediná koruna mírně oslabila nad 25,50 za euro.

Soud dnes rozhodne o obnově procesu v kauze lobbisty Janouška

Pražský městský soud dnes projedná návrh pravomocně odsouzeného lobbisty Romana Janouška na obnovu jeho trestního řízení. Případné obnovené řízení by mohlo zvrátit rozsudek, který Janouškovi uložil 4,5 roku vězení za úmyslné sražení ženy autem. Muž je teď na svobodě kvůli zdravotním komplikacím. Se snahou zvrátit rozsudek v minulosti neuspěl u Nejvyššího ani Ústavního soudu.

Soud může trestní řízení povolit, pokud by vyšly najevo nové skutečnosti či důkazy, na jejichž základě by soud mohl rozhodnout jinak. V tom případě by zcela nebo zčásti zrušil napadený rozsudek. Musel by také rozhodnout o tom, zda Janouška vezme do vazby, nebo zda ho ponechá na svobodě. Pokud soud neshledá důvody k obnově, Janouškův návrh zamítne.

Opilý lobbista naboural v březnu 2012 v pražské Michli do vozu vietnamské řidičky a od nehody ujel. Když zastavil na červenou, žena jej dohonila, stoupla si před jeho vůz a chtěla s ním situaci řešit. Janoušek proti ní nejdřív dvakrát popojel, poté se na zelenou rozjel, řidičku porazil a ujel.

Newsletter