Společnost Nintendo představila novou herní konzoli Switch

 Japonská společnost Nintendo dnes představila novou herní konzoli Switch, která má firmě pomoci v konkurenčním boji s rivaly Sony a Microsoft. Switch je hybridním přístrojem, jenž bude možné používat nejen jako tradiční stacionární herní konzoli připojenou k televizoru, ale také jako přenosné zařízení pro hraní mimo domov.

Podnik dnes zveřejnil videoprezentaci konzole, kterou hodlá uvést na trh v březnu příštího roku. Žádné podrobnosti o ceně nového zařízení ale firma zatím neposkytla.

Předchozí konzoli Wii U japonský podnik uvedl na trh v roce 2012, zájem o tento přístroj ale zaostal za očekáváním. Firma doposud prodala zhruba 13 milionů zařízení Wii U. Prodej předchozí konzole Wii, uvedené na trh v roce 2006, přitom překonal 100 milionů kusů, uvedla agentura Reuters.

Konzole Wii U v prodeji výrazně zaostává i za konkurenčními zařízeními PlayStation 4 japonské firmy Sony a Xbox One americké společnosti Microsoft. Letos v březnu se v médiích objevila zpráva, že Nintendo hodlá výrobu Wii U v brzké době ukončit, firma to ale popřela.

Newsletter