Výprodejní tlaky se dolaru nepouští. Americká měna oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje nad 1,1870 EURUSD. Koruna profituje z větší ochoty riskovat, kterou na FX trzích pozorujeme. Pomáhá i nárůst domácích tržních sazeb. Kurz se posunul krátce pod 25,50 za euro.

Společnost Nintendo představila novou herní konzoli Switch

 Japonská společnost Nintendo dnes představila novou herní konzoli Switch, která má firmě pomoci v konkurenčním boji s rivaly Sony a Microsoft. Switch je hybridním přístrojem, jenž bude možné používat nejen jako tradiční stacionární herní konzoli připojenou k televizoru, ale také jako přenosné zařízení pro hraní mimo domov.

Podnik dnes zveřejnil videoprezentaci konzole, kterou hodlá uvést na trh v březnu příštího roku. Žádné podrobnosti o ceně nového zařízení ale firma zatím neposkytla.

Předchozí konzoli Wii U japonský podnik uvedl na trh v roce 2012, zájem o tento přístroj ale zaostal za očekáváním. Firma doposud prodala zhruba 13 milionů zařízení Wii U. Prodej předchozí konzole Wii, uvedené na trh v roce 2006, přitom překonal 100 milionů kusů, uvedla agentura Reuters.

Konzole Wii U v prodeji výrazně zaostává i za konkurenčními zařízeními PlayStation 4 japonské firmy Sony a Xbox One americké společnosti Microsoft. Letos v březnu se v médiích objevila zpráva, že Nintendo hodlá výrobu Wii U v brzké době ukončit, firma to ale popřela.

Newsletter