Společnosti ASPA a i4wifi se sloučily, chtějí tržby přes 660 mil. Kč.

Společnosti ASPA, zabývající se velkoobchodním prodejem telekomunikační techniky a specializovaného hardware pro datové sítě, a i4wifi, celoevropský specializovaný distributor v oblasti telekomunikačních sítí, dokončily sloučení. Nově budou vystupovat pod názvem i4wifi. Obě společnosti působí na distribučním trhu více než 16 let. Cenu transakce nezveřejnily.

„Celý náš obor prochází v současné době konsolidací. Pracujeme na tom, abychom k i4wifi mohli připojit i další silné hráče na trhu. Ze strany poskytovatelů datových služeb, tzv. poslední míle pro zákazníky, očekáváme vysoké investice do infrastruktury bezdrátového připojení, protože kapacity pevných linek jsou na hranici svých fyzikálních možností. Zákazníci očekávají stále vyšší rychlost připojení pro přenosy obrovských datových objemů, které většinou čítají streamování videí, hraní on-line her a stahování hudby nebo filmů, atd.,” uvedl Michal Klečka, spolumajitel i4wifi.

Obě společnosti působí na trhu více než 16 let. Podle předběžných ekonomických výsledků dosáhly obě společnosti v roce 2016 obratu 618 milionů Kč. Pro letošní rokplánují tržby přes 660 milionů Kč. Sloučením dojde nejen k rozšíření nabídky o optické sítě, které představují jeden z nejvýznamnějších směrů pro poskytovatele internetového připojení koncovým zákazníkům, ale také o výrazné rozšíření segmentu zákazníků v České a Slovenské republice.

Společnosti i4wifi patřilo v roce 2015 v žebříčku TOP100 českých ICT firem 44. místo, společnost je také držitelem ceny Czech Stability Award, čímž se řadí mezi nejstabilnější firmy v České republice.

i4wifi provozuje největší tuzemský specializovaný e-shop se zařízením pro bezdrátové sítě a zahraniční e-shop s komponenty pro DC výkonová řešení. Ta jsou založená na nových technologiích, jako jsou lithiové (LiFePO4) články a baterie, solární panely, mikroměniče, invertory a ostatní příslušenství.

Newsletter