SSHR poptává letecký petrolej pro českou armádu za 112 milionů Kč

Správa státních hmotných rezerv (SSHR) poptává letecký petrolej pro českou armádu za 112 milionů korun. Má jít o 15.000 metrů krychlových paliva. ČTK to zjistila z věstníku veřejných zakázek správy. Zatím naposledy správa petrolej nakoupila na začátku loňského roku. 40.000 metrů krychlových petroleje tehdy státu dodala společnost Unipetrol RPA, která je členem petrochemického holdingu Unipetrol.

„Jde o doplnění nouzových zásob leteckého petroleje, které průběžně spotřebovává Armáda České republiky,“ řekl dnes ČTK k vypsané zakázce předseda SSHR Pavel Švagr. Firmy mohou nabídky podat do 13. října.

Správa dříve doplňovala zásoby petroleje přes burzu. Nové vedení SSHR oznámilo záměr tento typ nákupů zprůhlednit, a vypisuje proto vždy veřejnou zakázku. Petrolej bude součástí nouzových zásob, odkud ho bude armáda postupně odebírat.

Kromě leteckého petroleje vypsala SSHR v minulých dnech veřejnou zakázku malého rozsahu na koupi 10.000 kusů textilních pout včetně příslušenství. Hodnota zakázky je 327.000 korun. Pouta mají být určena pro jednorázové použití k znehybnění nebo upnutí rukou. „Musíme být připraveni na všechny krizové situace. Tento požadavek vzešel z ministerstva vnitra,“ řekl k tomu ČTK mluvčí SSHR Jakub Linka.

Newsletter