Stanovisko AAA AUTO k rozhodnutí německého soudu o dieselech

Společnost AAA AUTO reaguje na dnešní rozhodnutí německého soudu o dieselech. Provozní ředitel sítě autocenter AAA AUTO Petr Vaněček upozornil na to, že na českém trhu se postupně vyrovnává podíl naftových a benzinových vozů ve prospěch vozů s benzinovými motory, po kterých je i dlouhodobě vyšší poptávka.

„V současné době vidíme, že proti sobě jdou dva trendy – mírné zvýšení dovozu levnějších, více ojetých a starších dieselů zejména z Německa a zároveň zvýšený zájem o benzinové zánovní vozy, který registrujeme v prodejních statistikách naší značky Mototechna, kde je o ně zájem až ze 70 %. Starší a tím pádem i rizikovější naftové automobily, které na zdrojových trzích nevyhovují emisním  normám, a majitelé se jich zbavují na úkor tuzemského životního prostředí, se k nám vozí již delší dobu,“ uvedl Vaněček.

„Nečekáme, že by nyní kvůli rozhodnutí německého soudu mělo dojít k nějakému raketovému nárůstu. Proto si nemyslíme, že by se ceny dovozových dieselů měly nějak zásadně snižovat. Naftové vozy s domácím původem si podle nás ceny spíše udrží, protože zde hrají roli i jiné faktory. Lidé totiž kromě ceny hledí i na doloženou servisní historii nebo ověřitelnost stavu tachometru. Zákazníci mají také obecně vyšší důvěru k vozům s původem v České republice,“ dodal ředitel sítě autocenter AAA AUTO.

Newsletter