Dolar proti euru rozšiřuje zisky a posiluje pod hranici 1,1700 EURUSD. Z měn regionu je ve ztrátě pouze forint. Koruna se posunula pod úroveň 25,40 za euro.

Středoevropská jednička v oblasti prefabrikovaných dřevostaveb společnost RD Rýmařov má nového majitele

Zdroj: RD Rýmařov

Brněnská investiční skupina ovládaná JUDr. Lukášem Zrůstem nabyla 100% podíl ve středoevropské jedničce v oblasti prefabrikovaných dřevostaveb společnosti RD Rýmařov od tria původních vlastníků. Nový majitel plánuje společnost dále rozvíjet a udělit ji nové impulsy v oblasti obchodní a produktové politiky.

RD Rýmařov se svou 50letou historií ve výrobním závodě v Rýmařově zaměstnává necelých 500 zaměstnanců a stejně jako už 13 let předtím i za loňský rok dosáhne obratu přes 1mld. Kč. „Jsem nesmírně rád, že se po letech strávených ve složitých právních kauzách a restrukturalizacích společností, jako byly například Vítkovice Heavy Machinery, mohu začít věnovat rozvoji české výrobní společnosti s takto neuvěřitelným potencionálem,“ uvedl JUDr. Lukáš Zrůst. „Tato společnost má velmi silné vlastenecké DNA a významné postavení nejen na domácím trhu. Vždyť RD Rýmařov postavilo v každé české vesnici minimálně jeden dům“, dodal.

Pro dva z prodávajících – Františka Příkaského a Josefa Hamu – je transakce završením jejich působení v oblasti výroby dřevostaveb. „Firmu jsme společně odkoupili od původních privatizátorů v roce 2008 a snažili se jí vrátit její přeshraniční dosah a rozvíjet produkt dle současných požadavků trhu. Po 12 letech našeho vedení však nastal čas najít partnera, který bude mít chuť a energii zajistit další rozvoj pod taktovkou nejnovějších trendů a posunout ji dále do 21.století,“ řekl k rozhodnutí prodat svůj podíl František Příkaský. „Nyní se soustředíme na naši hlavní činnost, a tou je těžba a zpracování dřeva,“ dodal. Jeden ze tří původních vlastníků – Jiří Pohloudek – přitom zůstává i nadále aktivním členem vedení a bude se podílet na dalším řízení a rozvoji společnosti.

JUDr. Lukáš Zrůst se chystá navázat na dlouholetou tradici výroby oblíbených rodinných domů. Nový vlastník chce společnost rozvíjet zejména v residenčním segmentu formou inovace produktů. Plánuje také posílit obchodní kapacity, a zaměřit se na B2B dodávky jednotlivých komponent pro výstavbu montovaných budov. Současně chce dokázat fakt, který je v západním světě již známý, a to, že dřevostavby jsou budoucností stavebního trhu. „Věřím, že RD Rýmařov pod naším vedením posílí svoji pozici na domácím a zahraničním trhu a stane se nejen zajímavým partnerem pro developerské instituce, ale bude developerskou jedničkou na poli rodinných domů. Zároveň jakožto jednička na trhu v ČR vnímáme společenskou odpovědnost za tvorbu architektonického dědictví a budeme dělat domy, na které budou hrdé i další generace. RD Rýmařov bude i nadále diktovat tempo a určovat trendy v tomto oboru „, doplnil JUDr. Lukáš Zrůst.

Prodejní proces poradensky zastřešil Roklen Corporate Finance. „RD Rýmařov je českou ikonickou společností a Roklen rád takovým firmám pomáhá v dalším růstu,“ uvedl výkonný ředitel Roklen Corporate Finance Jakub Burda. „Práce pro původní majitele společnosti pro nás měla i historický kontext, neboť jsme byli u toho, když si Rýmařov kupovali. Považujeme segment prefabrikace za významného hybatele moderního stavebnictví a určitě přijdeme na trh s dalšími zajímavými příležitostmi v této oblasti. Vnímáme nyní silný tlak volného kapitálu na kvalitní průmyslové akvizice,“ dodal.

Právní poradenství prodávajícím poskytla advokátní kancelář SIWY & CO.  a kupujícím advokátní kancelář CLAY & PARTNERS.

 

Newsletter