Výnos desetiletého amerického dluhopisu ochráněného o inflaci, tzv. TIPS, klesl pod -1,13 %. Dolar nehledě na to posiluje proti euru pod 1,1800 EURUSD. Procyklické měny oslabují, výprodejní tlak pozorujeme i u měn regionu. Koruna oslabuje nad 25,70 za euro.

Taliban opět zaútočil na afghánské město Kunduz, už ale ustupuje

Islamistické hnutí Taliban v noci na dnešek podniklo ze čtyř stran koordinovaný útok na severoafghánské město Kunduz, které Taliban před rokem nakrátko obsadil. Během dne povstalci postupně pronikli až do centra správního střediska stejnojmenné provincie. Boje ve večerních hodinách pokračovaly, situace je podle médií nepřehledná. Nicméně agentura AFP s odvoláním na zdroje NATO uvedla, že oddíly Talibanu ustupují a město už je pod kontrolou bezpečnostních sil.

Útok na Kunduz začal kolem půlnoci místního času (v neděli 21:30 SELČ). Bojovníkům Talibanu se nejprve podařilo proniknout do obytných čtvrtí a někteří z nich zaujali pozice v domech místních obyvatel. Bezpečnostní síly proto musely postupovat velmi opatrně při přípravě operace, jejímž cílem je Taliban z města vyhnat.

Newsletter