Techloop plánuje letos expanzi na Slovensko, do Maďarska a Polska

Tuzemská firma Techloop.io, která se zabývá náborem odborníků na informační technologie, plánuje ještě v letošním roce expanzi na Slovensko, do Maďarska a Polska. Pro ČTK to uvedl spoluzakladatel firmy Paul Cooper. Důvodem pro výběr okolních zemí je podle Cooppera jejich blízká geografická poloha a fakt, že se i přes rozdílnou kulturu potýkají se stejnými problémy jako český trh.

„V tuto chvíli v těchto zemích neexistuje platforma jako Techloop a my se chystáme být první i zde. Do budoucna se nechceme omezovat jen na sousední země, ale hledáme nové trhy od Baltu po Balkán,“ dodal Cooper.

Techloop.io funguje v Česku od ledna letošního roku jako virtuální trh práce zaměřený na softwarové vývojáře. Dosud zaregistroval více než 1500 odborníků a 170 firem jako Seznam.cz, Rockaway, Deutsche Boerse, GoodData, UPC, Skypicker, Alza nebo Cloud4Com. Oproti běžným modelům IT náboru, zde mohou vystupovat uživatelé zcela anonymně, což je pro většinu IT vývojářů zásadní, znají finanční ohodnocení, které se váže k pracovní nabídce už v prvním kroku, stejně tak firemní kulturu zaměstnavatele a jeho benefity. Navíc při akceptování pracovní nabídky přes Techloop.io získají bonus 20.000 Kč.

Techloop je nová společnost založená týmem profesionálů z oblasti personalistiky a IT. Cílem společnosti je vytvořit platformu šitou na míru vývojářům, kde se mohou přirozeně setkávat s firmami a dostávat nabídky se zajímavými projekty. Joao Duarte, Paul Cooper a Andrew Elliott inspiraci hledali v Silicon Valley, kde je tento způsob hledání nového zaměstnavatele u IT profesionálů nejoblíbenější. Stejný tým již dříve založil personální agenturu Hagen Human Capital.

Newsletter