Thajsko chce zavřít ostrov Ko Tačaj, turistický ruch ho ničí

Thajské úřady plánují zavřít ostrov Ko Tačaj pro veřejnost. Turistický ruch na ostrově totiž negativně ovlivňuje místní přírodní zdroje a životní prostředí. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News.

Ostrov je součástí národního parku Similan a s oblibou ho navštěvují turisté a potápěči. Podle expertů má pláž na ostrůvku Ko Tačaj kapacitu zhruba 70 lidí, počet turistů zde ale někdy přesahuje i tisícovku. Jim jsou navíc k dispozici stánky s jídlem a lodní výlety. To způsobuje škody, které by mohly být nenapravitelné, píše thajský tisk.

Téměř všechny thajské mořské přírodní parky jsou v monzunovém období od poloviny května do poloviny října zavřené. Ani po jeho uplynutí ale Ko Tačaj své brány návštěvníkům neotevře, napsal list Bangkok Post. Potápěči by však měli mít i nadále přístup k několika lokalitám v této oblasti.

„Musíme ostrov uzavřít, abychom umožnili obnovu životního prostředí jak na ostrově, tak v moři bez narušování turistickými aktivitami,“ prohlásil generální ředitel úřadu pro národní parky a ochranu přírodních zdrojů.

Thajsko přitahuje každoročně desítky milionů turistů, z nichž mnohé lákají právě místní krásné pláže a ostrovy.

Newsletter