Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Jediná koruna krátce oslabila zpět nad 25,50 za euro, aby se poté vrátila zpět pod tuto hranici.

Trigema navýšila meziročně obrat o polovinu, zisk o třetinu

Koncern Trigema minulý rok podle předběžných výsledků navýšil zisk před zdaněním ze 127 na 176 milionů korun. Obrat narostl o polovinu na 1,511 miliardy korun. K hlavním důvodům patřil zejména prodej nových bytů, provoz vědeckotechnických center a vylepšení podmínek pro návštěvníky Areálu Monínec.

„Vloni jsme dokončili projekt SMART Byty a spustili prodej našeho prvního regionálního projektu, který se nachází v Plzni. Kromě toho jsme dali do nabídky další desítky nových bytových jednotek. Přes 50 milionů korun jsme navíc investovali do rozvoje Areálu Monínec, díky čemuž jsme se stali prvním evropským střediskem, kde se dají zasněžovat sjezdové trati v tak masivním měřítku až do plus 15 stupňů,“ říká Marcel Soural, předseda představenstva koncernu Trigema.

Zhruba miliardovou investicí bylo dokončení bytového SMART, jehož součástí se za 35 milionů korun stalo také multižánrové Czech Photo Centre se sochou Davida Černého Trifot . Vedle bytů či galerie je zde restaurace, další provozovny služeb a obchody. Díky tomu se podařilo skloubit komerční i veřejný zájem a vytvořit z místa nové centrum Prahy 13.

Do oblasti CSR uplynulých dvanáct měsíců Trigemu kromě projektu Czech Photo Centre vložila dalších 1,5 milionu korun. Centru Paraple z toho věnovala na provoz 900 tisíc korun a turistické oblasti Toulava na další rozvoj 100 tisíc korun.

Newsletter