Trump podepsal dekret o posílení kybernetické bezpečnosti

Prezident Spojených států Donald Trump dnes podepsal exekutivní nařízení, které má kvůli hrozbě kybernetických útoků posílit a modernizovat americkou počítačovou síť. Oznámil to prezidentův poradce pro otázky národní bezpečnosti Thomas Bossert. Agentura Reuters poznamenala, že Trump tímto rozhodnutím v kybernetické oblasti, kterou označil za jednu ze svých priorit, učinil první významný krok.

Opatření, které dekret předpokládá, podle Bosserta přispějí k americké bezpečnosti. Dokument mimo jiné přenáší odpovědnost za vyhodnocování rizik a jejich předcházení na představitele vládních agentur.

Předpokládá se, že v reakci na dekret čeká federální vládu podrobná prověrka, která by měla odhalit americké slabiny v digitální sféře. Americká média označují vládní sítě za propustné, neboť do nich v minulosti opakovaně pronikli hackeři či zloději dat.

Portál Politico s odvoláním na své zdroje uvedl, že výraznou roli na modernizaci federální kybernetické infrastruktury bude mít Jared Kushner, který je Trumpovým poradcem a manželem jeho dcery Ivanky.

Newsletter