Trumpa vyhnala z pódia v Nevadě ochranka, záhy se ale vrátil

Ochranka republikánského kandidáta Donalda Trumpa ho během předvolebního projevu v Nevadě spěšně evakuovala z pódia. Posléze se ukázalo, že šlo zřejmě o falešný poplach. Trump se krátce poté na pódium vrátil a svůj projev dokončil. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Na záběrech americké televize NBC bylo vidět, jak dva bodyguardi Trumpa spěšně odvádějí za plentu a přitom ho kryjí svými těly. Další členové ochranky seskočili do publika, kde rázem vznikla panika. Poté bylo vidět, jak ochranka odvádí z davu jednoho muže s rukama za zádech.

Několik minut nato se ale Trump před své voliče vrátil. „Nikdo neříkal, že to pro nás bude snadné. Ale nikdo nás nezastaví,“ prohlásil Trump po návratu na pódium na mítinku ve městě Reno a poděkoval ochrance.

Později policie uvedla, že incident vyvolal někdo z přední části publika, když zvolal „zbraň“. Policie ale nakonec na místě žádnou zbraň mezi lidmi nenašla. „Incident vyšetřuje tajná služba a policie města Reno,“ uvádí se v prohlášení tajné služby.

Trump přijel agitovat před úterními volbami do Nevady, která je jedním z několika států, v nichž jsou šance obou prezidentských kandidátů vyrovnané. I v Renu pokračoval Trump v útocích na svou demokratickou konkurentku Hillary Clintonovou. Řekl o ní mimo jiné, že se musí objevovat po boku celebrit, jinak by prý na její mítinky nikdo nepřišel. Clintonovou v sobotu večer podpořila ve Philadelphii zpěvačka Katy Perryová.

Newsletter