Tržby finanční skupiny Partners loni rostly o desetinu

Tržby finanční skupiny Partners loni rostly o desetinu. Skupina dosáhla obratu 1,4 miliardy Kč s hrubým ziskem 147 milionů Kč. „Obratem jsme historicky dosáhli druhého nejlepšího roku od založení společnosti, přitom ale s polovinou finančních poradců než před pěti lety v roce 2012, který byl naším historicky nejúspěšnějším. Pokračujeme na cestě profesionalizace a vysokých nároků na vzdělání, schopnosti a praxi svých poradců, protože jen tak je možné garantovat nejlepší služby,“ uvedl generální ředitel Partners Petr Borkovec. 

Finančně poradenská společnost Partners pak zaznamenala obrat 1,32 miliardy Kč, meziročně rostla rovněž o 10 procent. „K tomu jsme ale vygenerovali navíc dalších 450 milionů Kč budoucích příjmů v dalších čtyřech letech díky rozkládání odměn v čase u životního pojištění. To je skvělý výsledek,“ říká Petr Borkovec. Tahounem růstu se v loňském roce staly investice, penze a rizikové životní pojištění, stabilně silní byli Partners také v hypotékách a úvěrech, které vzrostly na 23,5 miliardy Kč, a meziročně Partners dosáhli 4,5% růstu.

V oblasti jednorázových investic činil meziroční růst 50 procent, pravidelné investice se zvedly o 30 procent. „Je velice důležité, aby lidem peníze neležely na běžných účtech, je potřeba je zhodnocovat. Klientům jsme v roce 2017 jednorázově zainvestovali majetek ve výši 1,6 miliardy Kč a pravidelné investice za 520 milionů Kč ročně, a celkově tak klientům spravujeme v podílových fondech více než 15 miliard Kč,“ sděluje čísla generální ředitel Partners, který v investicích vidí dlouhodobě velký potenciál. Proto plánuje nadále se zaměřit na tvorbu nových produktů a nástrojů. „Loni například naše Partners investiční společnost připravila nový podílový fond bez vstupních poplatků Partners Dividend Selection. Během půl roku v něm bylo téměř 100 milionů Kč,“ uvádí.

Vyplatila se také akce na podporu penzijních fondů, které bohužel nejsou na poradenském trhu v kurzu, růst byl dokonce 90 %. Češi slyšeli také na stavební spoření a Partners v tomto segmentu navýšili objem cílových částek a úvěrů o 50 %.

V životním pojištění činil obrat 450 milionů Kč, významný progres se týkal zejména rizikového životního pojištění, kde Partners navýšili meziroční produkci o 50 %. „Zatímco trh životního pojištění se nadále potýkal s krizí a klesl o 16 %, my jsme dokázali růst a objem předepsaného pojistného v životním pojištění celkově zvýšit o 30 milionů Kč,“ zmiňuje Petr Borkovec. V pojištění majetku rostl trh o 6 %, nárůst Partners byl ale 16% a dosáhl 120 milionů Kč.

Do finanční skupiny Partners patří také další úspěšné dceřiné společnosti Partners investiční společnost, s obratem 40 milionů Kč, Partners media, s tržbami 16 milionů Kč, Partners akademie a Partners Polska, která byla poprvé v zisku.

 

Newsletter