Euro smazává ranní ztráty proti dolaru na úroveň otevírací ceny na 1,1890 EURUSD. První odhad českého HDP za 2Q ukázal oproti konsensu slabší výsledek. Koruna zůstává ve ztrátě nad 25,50 za euro.

Tuzemské televize nabídnou z OH stovky hodin přenosů

Tuzemské televizní stanice odvysílají z olympiády v brazilském Riu stovky hodin přenosů. Česká televize připravuje celkem 731 hodin vysílání a pro všechna ostatní světová média bude ČT vyrábět přenosy z vodního slalomu. Nova slibuje na svých sportovních kanálech až 20 hodin přenosů denně. Vyplývá to z informací firem.

Česká televize odstartuje téměř třítýdenní vysílací maraton na programech ČT sport a ČT2 v pátek 5. srpna. Ještě předtím bude ale vysílat fotbalové turnaje, které začnou před oficiálním zahájením. Ze studia v Riu budou diváky provázet Robert Záruba a Jaromír Bosák spolu s pěti experty. Další studio s Petrem Vichnarem a Darinou Vymětalíkovou bude mít ČT v olympijském parku na Lipně.

Plán televizního vysílání ČT není pevně daný a bude se v průběhu her měnit v závislosti na vývoji konkrétních soutěží a na startech českých olympioniků. Při vysílání bude nutné počítat s časovým posunem, hlavní blok atletiky a dalších sportů spadajících do vysílání mezi 1:00 a 4:00 hodinou ranní tak Česká televize zopakuje vždy následující den dopoledne.

Olympijský speciál naleznou diváci na adrese www.ceskatelevize.cz/rio2016. „Obsáhlý webový speciál nabídne možnost sledovat živě až deset sportovišť najednou. Diváci si tak mohou vybírat dle svých sportovních preferencí. Stránky zároveň poskytnou úplný informační servis, výsledky, zpravodajství či dojmy reportérů České televize přímo z Brazílie. Olympijské dění nezůstane stranou ani na sociálních sítích,“ uvedl vedoucí redakcí Nových médií Filip Černý.

Nova se podle vedoucího sportovního programu Dušana Mendela na kanálech Nova Sport 1 a 2 zaměří především na sporty, které mají na jejích stanicích tradici. „Odvysíláme proto mužské turnaje v tenisu, basketbalu, házené, fotbale, ragby a golfu. Nebudou chybět ani oba ceremoniály a také přenosy z boxu, plážového volejbalu, cyklistiky nebo atletiky. Olympiádě budeme věnovat velkou pozornost, k dispozici máme dva kanály, na každém chceme vysílat zhruba 12 hodin živých přenosů denně,“ uvedl.

Stanice TV Nova se pak bude snažit zprostředkovat důležité okamžiky z dějiště olympijských her nejen ve zpravodajství, ale také ve speciálním pořadu Olympijský kraťas. Pětiminutový olympijský magazín bude přinášet nejzajímavější novinky, rozhovory a reportáže přímo z dějiště her. Diváci se na Olympijský kraťas mohou těšit každý všední den po poledních Televizních novinách.

Newsletter