Tým studentů Univerzity Karlovy vyhrál lokální kolo prestižní soutěže CFA

Tým studentů Univerzity Karlovy, konkrétně z Institutu ekonomických studií FSV UK, vyhrál v úterý 6. února 2018 lokální kolo prestižní mezinárodní soutěže CFA Research Challenge, kterou každoročně pořádá CFA Institute. Studenti Tadeáš Krejčí, Michal Petrouš, Jakub Říha, Ira Saktor a Norbert Skákala vybojovali 1. místo v lokálním kole v konkurenci deseti dalších týmů z České republiky a Slovenska. Oficiální vyhlášení vítězů proběhne na tradiční CFA Society Forecasting Dinner 28. února 2018. Tým IES FSV UK zvítězil v této soutěži již podruhé – poprvé vyhráli studenti IES FSV UK lokální kolo v roce 2016.

Tým IES FSV UK postoupil společně s dalšími třemi týmy do česko-slovenského finále díky kvalitně vypracovanému reportu. V lokálním finále prezentovaly týmy ocenění společnosti před porotou složenou z předních profesionálů a odborníků v oboru. Díky vítězství v lokálním kole postupuje tým IES FSV UK do regionálního kola pro oblast Evropy a Středního Východu, které se uskuteční 4. – 5. dubna v Dublinu. Celosvětové finále se pak uskuteční 27. dubna v Kuala Lumpur v Malajsii.

Soutěž CFA Research Challenge, kterou organizuje CFA Institute, je jedinečnou šancí pro studenty z celého světa si vyzkoušet finanční oceňování konkrétní společnosti na trhu. V letošním ročníku soutěže měli studenti všech týmů v lokálním česko-slovenském kole za úkol vypracovat analýzu společnosti STRABAG. Každý tým může svůj report konzultovat se svým mentorem, který má dlouholeté zkušenosti v oblasti portfolio managementu či finančních analýz a je držitelem titulu CFA. Tým IES FSV UK si letos vylosoval jako mentora Jana Hájka, portfolio manažera z Erste Asset Management.

Soutěž vyžaduje od studentů velké časové nasazení. Již od října studenti připravují svůj report a konzultují své výstupy s profesionály v oboru. Po odevzdání reportů je pak potřeba pracovat na samotné prezentaci. „Skloubit studium, práci a mimoškolní aktivity s takto náročnou soutěží pro nás bylo výzvou. Zpětně ale času stráveného soutěží nelitujeme. Práce na equity reportu, prezentace před profesionály a spolupráce s mentory nám přinesla mnoho zkušeností, které uplatníme v naší budoucnosti,“ říká člen vítězného týmu Michal Petrouš.

CFA Institute je mezinárodní profesní organizace finančních analytiků. Tato organizace provozuje program mezinárodně uznávaných CFA zkoušek. CFA Institut také hodnotí kompatibilitu univerzitních programů s obsahem studijní látky potřebné pro získání profesního titulu CFA. IES FSV UK získal statut uznaného programu již v roce 2013 jako první škola v ČR. Od roku 2017 jsou české i anglické bakalářské a magisterské programy na IES FSV UK zahrnuty v CFA Institute University Affiliation Programu.

Newsletter