Evropské akcie rostou, futures amerických jsou v plusu. Rostou i evropské a americké výnosy. Dolar zpevnil zpět pod 1,1300 EURUSD. Procyklické měny i měny regionu jsou v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,70 za euro.

Údiv ruských médií: Soud přijal žalobu žádající odvolání Putina

Údiv ruských nezávislých médií vzbudilo počínání soudu v Saratovské oblasti, který přijal k dalšímu posouzení žalobu od řadového občana, požadující odvolání Vladimira Putina z nejvyšší funkce coby „nepřítele lidu“. Překvapivou informaci saratovského portálu Svobodnyje novosti potvrdila mluvčí soudu televizi Dožď.

Putina je záhodno podle žaloby Nikolaje Suvorova z města Balakovo odstranit z funkce „jako nepřítele lidu, přítele oligarchů a hodnostářů, za rozkradení Ruska a za zbídačení ruského lidu, za obohacení hodnostářů, bankéřů a zlodějských miliardářů“, citoval z žaloby server Newsru.com.

Server připomněl, že opoziční předák Alexej Navalnyj se marně pokoušel v Moskvě podat žalobu na Putina kvůli porušení protikorupčního zákona. Moskevský soud odmítl žalobu přijmout, a to i s odvoláním na nedotknutelnost hlavy státu, zaručenou ústavou.

Newsletter