Euro navyšuje zisky proti dolaru a překonalo hranici 1,1800 EURUSD. Posilují i procyklické měny. Měny regionu drží ztráty, jediná koruna je smazala na úroveň otevírací ceny kolem 25,65 za euro.

V Praze bylo pravomocně zrušeno k 31. prosinci 69 heren

V Praze bylo pravomocně zrušeno k 31. prosinci loňského roku 69 heren. Celkem ke konci roku ministerstvo financí zahájilo 184 správních řízení. ČTK to sdělil Filip Běhal z ministerstva financí. V Praze je více než 200 heren. Vyhláška zakazující herny platí od 1. ledna 2016, fungovat mohou pouze zařízení vedená jako kasina. Jednotlivá správní řízení na ministerstvu končí odebráním licence.

Z celkového počtu téměř dvou stovek správních řízení vyneslo ministerstvo podle Běhala 115 rozhodnutí v první instanci řízení. To znamená, že majitelé se proti němu mohou ještě odvolat. V druhé instanci pak bylo pravomocně zrušeno 69 heren. Ty z ulic Prahy definitivně zmizí. Podle dokumentu, který zastupitelé schválili, pak má v konečné fázi v Praze být zrušeno všech 212 heren.

Licence na provoz heren nemůže ministerstvo odebírat ihned a herny tak mizí průběžně. Ve správním řízení mohou jejich majitelé například podávat žádosti o prodloužení lhůty k vyjádření nebo námitky z podjatosti, po vydání rozhodnutí pak rozklad.

Herny zmizely například na území Prahy 14, a to mimo jiné na Poděbradské, ve Slévačské nebo Bryksově ulici. „Vzhledem k tomu, že řada provozoven měla v době schválení úpravy platné povolení, k faktickému skončení jejich působení dochází až nyní. Tímto způsobem se omezí přístup lidí k herním automatům, což samozřejmě kvituji,“ uvedla radní Irena Kolmanová (TOP 09). V minulosti si podle ní lidé stěžovali na hluk a opilé lidi v okolí herny na Jahodnici.

Hazard začala Praha regulovat poprvé v roce 2008. Tehdejší vedení města rozhodlo o snížení počtu povolených hracích automatů z 8358 na 2724. Počet heren se snižoval i v následujících letech.

Newsletter