Většina aktivit MOL v ČR přejde od ledna pod jednu společnost

Většina aktivit maďarské ropné skupiny MOL na českém trhu přejde od začátku ledna pod jednu společnost MOL Česká republika. Firma to dnes oznámila na webu. Uvedla, že důvodem je zjednodušení struktury řízení společnosti v ČR. MOL v minulých měsících významně navýšil počet čerpacích stanic, které v Česku provozuje.

Skupina nejprve v prosinci loňského roku dokončila převzetí 44 čerpacích stanic značky Lukoil, od letošního srpna pak přebrala i 125 pump od italské společnosti Agip. S celkovými 316 čerpacími stanicemi je v současnosti druhým největším provozovatelem benzinových pump na českém trhu. Kromě nových akvizic patří do skupiny také čerpací stanice značek Slovnaft a Pap Oil. Nejvíce pump, 339, provozuje v ČR firma Benzina patřící petrochemickému holdingu Unipetrol.

MOL již dříve uvedl, že do budoucna plánuje mít v Česku dvě značky – MOL a Pap Oil. Značku MOL má nést zhruba 60 procent stanic skupiny v Česku, zbytek bude Pap Oil. S přejmenováním stanic začal MOL již v průběhu letošního roku. „Půl roku od otevření první přejmenované stanice na pražském Barrandově funguje v novém designu MOL již více než 70 čerpacích stanic. Do konce roku toto číslo podle plánu navýšíme na 80,“ řekl dnes ČTK mluvčí MOL v ČR Tomáš Pavlík. Proces přejmenování bude dokončen v příštím roce, dodal.

Newsletter