Vila zakladatele Playboye Hefnera se prodala za 100 milionů USD

Luxusní vila zakladatele časopisu Playboy Hugha Hefnera se prodala za 100 milionů dolarů (2,4 miliardy Kč), což je asi polovina ceny, kterou požadovala společnost Playboy Enterprises. Kupcem je třiatřicetiletý finančník Daren Metropoulos, který bydlí v sousedství. Stěhování do sídla Playboy Mansion jej ale zatím asi nečeká. Ze smlouvy totiž vyplývá, že devadesátiletý Hefner může ve vile dožít, uvedla agentura AP.

Metropoulos plánuje, že dvouhektarový pozemek časem spojí se svým sousedícím pozemkem o rozloze 0,8 hektaru, jak to bylo původně. Obě nemovitosti byly postaveny ve 20. letech minulého století a původně stály na jednom pozemku.

Hefner koupil Playboy Mansion za 1,05 milionu dolarů v roce 1971 a rychle z něj udělal vyhlášené místo neřesti. Pověstné byly večírky se spoustou celebrit, spoře oblečených dívek – známých „zajíčků“, alkoholu a sexuálních dobrodružství. Rezidence má 29 místností a společnost Playboy Enterprises ji dala do prodeje letos v lednu.

Playboy Enterprises je majitelem pánského magazínu Playboy, který Hefner založil v roce 1953. Hefner má podle nejmenovaných zdrojů ve firmě zhruba třetinový podíl a letos v březnu se objevily informace, že Playboy Enterprises uvažuje o svém prodeji. Podle tehdejších informací listu The Wall Street Journal by hodnota podniku mohla přesáhnout 500 milionů dolarů (12 miliard Kč).

Newsletter