Volkswagen dnes obnoví jednání s dodavateli, s nimiž vede spor

Německá automobilka Volkswagen dnes obnoví jednání s dodavateli komponentů, s nimiž se dostala do sporů. V neděli to sdělil mluvčí automobilky Christoph Adomat, a potvrdil tak zprávu nedělníku Bild am Sonntag. Kvůli sporům s dvěma dodavateli musí firma pozastavit produkci v některých továrnách a zkrátit pracovní dobu tisíců zaměstnanců.

Adomat podle listu The Wall Street Journal uvedl, že Volkswagen jednání s dvěma dodavateli v pátek přerušil a obě strany se dohodly, že v pondělí budou pokračovat. Dnes se také vedení firmy sejde ve své centrále ve Wolfsburgu s řadou dalších dodavatelů. Podle Adomata jde o běžnou praxi.

Volkswagen kvůli nedostatku dílů zastaví ode dneška na týden výrobu modelů Golf v domovské továrně koncernu ve Wolfsburgu a problémy mají kvůli sporu s dvojicí dodavatelů i další továrny. Tisíce zaměstnanců musejí na dovolenou, další čeká zkrácená pracovní doba.

Závažné problémy automobilce působí spor s dvojicí dceřiných firem saské společnosti Prevent. Jde o firmu ES Automobilguss, která zastavila dodávky litinových dílů potřebných pro výrobu převodovek, a o společnost Car Trim, jež dodává potahy na sedadla.

Pozadí sporu není zcela zřejmé, mluví se ale o tom, že by za konfliktem mohl stát jeden společný projekt, ze kterého sešlo. Firmy Car Trim a ES Automobilguss o víkendu Volkswagen obvinily, že bez vysvětlení a nabídky kompenzace ruší kontrakty, které s nimi uzavřel, což je přimělo zastavit dodávky.

Newsletter